Jak vyčistit bílé boty, aby byly jako nové? Zde jsou domácí prostředky, jak se zbavit skvrn na bílých botách

Bílé boty, jak látkové, tak kožené nebo semišové, vypadají krásně v každém ročním období, ale jsou velmi náchylné na nečistoty, zejména skvrny od bláta. Jak čistíte bílé boty, aby vypadaly jako přímo z obchodu? Používejte domácí prostředky, jako je jedlá soda.

Vaše oblíbené bílé boty se už nelesknou, ale upoutají pohledy skvrnami od bláta? I když se zdá těžké vyčistit světlé tenisky , pohodlné dámské boty, barevné dámské tenisky nebo tenisky, díky našim tipům to snadno zvládnete. Podívejte se, jak vyčistit bílé boty.

Jak vyčistit zažloutlé boty?

Zažloutlé boty osvěžíte jak chemickými prostředky, tak domácími prostředky. V případě sportovních nebo kožených bot poslouží čisticí mléko a zubní pasta typu cif . Zažloutlá místa stačí přetřít houbičkou nebo měkkým kartáčkem namočeným ve zvoleném prostředku a následně celé otřít mokrým hadříkem.

V případě čištění některých bot … poslouží i guma . Stačí ji potřít špínou a zažloutnutím. Při čištění obuvi chemikáliemi dávejte pozor, abyste nepoškodili materiál . To platí zejména pro kožené a materiálové boty, například ze síťoviny.

Jak čistit bílé kožené boty?

Většinu látkových bílých bot, jako jsou tenisky, stačí hodit do pračky a vyprat ve speciálním programu na boty. Kožené boty však nejsou vhodné do pračky. Materiál se může poškodit a boty se mohou rozdělit, proto je nejlepší je velmi pečlivě čistit.

Jak čistit bílé kožené boty:

  1. Důkladně nařeďte trochu pracího prášku v teplé vodě. Odstraňte tkaničky (pokud máte) z bot a namočte je do tohoto roztoku asi na 30 minut.
  2. Mezitím se postarejte o čištění bot . Hadřík ponořte do misky s pracím práškem smíchaným s vodou, pevně vyždímejte a boty lehce potřete. Nezapomeňte hadřík často oplachovat  pod tekoucí vodou.
  3. V případě větších a hůře odstranitelných nečistot dejte na kartáček trochu pasty (nejlépe pokud bělí). Všechna špinavá místa na botách vydrhněte kartáčem.
  4. Pastu z bot setřete hadříkem namočeným v teplé vodě.
  5. Opláchněte tkaničky a zavěste je, aby uschly.
  6. Vycpěte si boty starými novinami, aby rychleji schly a udržely si tvar. Nakonec navlékněte suché tkaničky.

Jak odstranit bláto z bílých bot?

Zablácené boty se poměrně snadno čistí. Čerstvé nečistoty setřete nejlépe vlhkým hadříkem a důkladně je odstraňte. Pokud jsou však stopy bahna zaschlé , musíte se nejprve zbavit „sraženin“ země. Použijte k tomu měkký kartáč. Odstraňte nejsilnější nečistoty a poté boty očistěte vlhkým hadříkem.

Můžete také použít čisticí mléko , jemné mýdlo nebo malé množství prášku do pečiva či pracího prostředku.

Čištění bílých bot přípravkem na mytí nádobí

Obtížné a odolné nečistoty lze odstranit roztokem vody a prostředku na mytí nádobí. Tímto způsobem vyčistíte většinu bot . Při čištění semišových bot však buďte opatrní – je třeba s nimi zacházet šetrně a čistit je pokud možno v suchu.

  1. V misce s teplou vodou smíchejte prostředek na nádobí – nejlépe velké množství.
  2. Namočte kartáč do roztoku a vydrhněte s ním boty.
  3. Tkaničky je také nejlepší prát samostatně – ve vodě s pracím práškem nebo jednoduše v pračce.
  4. Vysušte tkaničky a boty vycpěte starými novinami, aby rychleji a lépe schly.

Jak vyčistit bílé boty jedlou sodou?

Jedlá soda je spolehlivý čisticí a dezodorační prostředek. Vyplatí se mít doma velkou zásobu, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. S jeho pomocí můžete efektivně a rychle vyčistit i bílé boty. Jedlá soda má bělící vlastnosti, takže je skvělá i na žloutnutí bot.

Smíchejte sodu s octem v poměru 1:1, a až hmota přestane „hučet“, naneste ji na hadřík nebo měkký kartáč a jemně obuv třete, dokud nezmizí všechny nečistoty a žluté stopy. V případě větších zabarvení můžete hmotu nanést na skvrnu a nechat cca 5 minut působit.

Jak vyčistit bílé boty uvnitř?

Boty uvnitř vyčistíte umytím bot v teplé vodě s práškem. Pokud tyto konkrétní boty nelze tak silně namočit, použijte přípravky dostupné v obchodech s obuví . Můžete také vyjmout samotnou vložku (pokud není přilepená) a vyprat v mýdlové vodě nebo pracím prášku.

Je také dobré pravidelně používat osvěžovač . Boty čas od času nastříkejte dovnitř, abyste je ochránili před nepříjemnými pachy.