Zlínský filmový festival nabízí výstavy pro děti i milovníky současného umění

Kongresové centrum, kde je sídlo festivalu filmů pro děti, nabízí Salon filmových klapek, kde jsou umělecky ztvárněné filmové klapky. Vystavena jsou také díla, která vytvořily děti se zrakovým postižením v projektu Radost tvořit.

V sídle rektorátu zlínské univerzity je výstava Studio Kamarád. Představuje studiové dekorace, scénické návrhy, kostýmy či obrazy ze Studia Kamarád České televize s postavami jako jsou Jů, Hele, Muf, Tryskomyš či Hary Šoumen.

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko připomíná prostřednictvím fotografií režiséra Jiřího Menzela a jeho nedožité 85. narozeniny. Vystaveny jsou také postavy a dekorace z filmů, které byly natočeny ve filmových ateliérech na zlínském Kudlově. V areálu filmových ateliérů je také ve zrekonstruovaném ateliéru výstava k úvodnímu filmu letošního ročníku festivalu, animovanému snímku Tonda, Slávka a kouzelné světlo a večerníčkovému seriálu Viky, sůva z nudlí.

V Galerii pod Radnicí si bude možné prohlédnout malby a grafiky Ivy Hüttnerové. Galerie Václava Chada ve zlínském zámku nabízí dvě výstavy současných českých umělkyň, vystaveny jsou skleněné objekty Michaely Spružinové a hyperrealistické obrazy Zuzany Dvorské Šípové.

„Připravili jsme pestrou paletu výstav, které jsou určené pro milovníky výtvarného umění, nejmenší návštěvníky, fanoušky současného výtvarného umění, nebo výstavy, které jsou spojené s filmovou tvorbou.“ ,letos jde o 63. ročník ve Zlíně.