Zlínské Preventado přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy

Oblast vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti je velmi důležitou složkou HR agendy. Společnost PREVENTADO proto vyvinula zcela novou aplikaci Fabis, která podnikům výrazně zjednoduší proces správy agendy pracovnělékařských prohlídek, školení zaměstnanců a evidence pracovních úrazů.

E-learning, lékařské prohlídky i pracovní úrazy spojuje velmi propracovaný systém notifikací. Fabis e-mailem či pomocí SMS zprávy upozorňuje na blížící se termíny nebo nesplněné povinnosti, text i design notifikací lze upravit dle potřeb firmy a je možné mít i přehled o tom, zda notifikace přišla nebo zda ji příjemce četl. Aplikace má také špičkové zabezpečení dat, která leží v bezletové zóně s prověrkou od NBÚ.

PREVENTADO s.r.o. je přední česká společnost zaměřená na oblast vývoje a implementace technologií a systémů k podpoře Health and Safety ve firmách a podnicích. Založili ji v roce 2010 zlínští podnikatelé a odborníci na ochranu zdraví Tomáš Dombek a Radim Pektor s cílem změnit způsob, jakým jsou v Česku poskytovány služby v této oblasti. Vizí společnosti PREVENTADO je odstranit zbytečnou byrokracii, nesrozumitelné dlouhé směrnice a reporty, a přitom skutečně zlepšit zdravotní stav pracovníků v nejrůznějších oborech průmyslu a služeb. PREVENTADO provozuje síť ordinací pracovnělékařských služeb, laboratoř ergonomie a fyziologie práce, poskytuje služby BOZP a vyvinula vlastní aplikaci Fabis, která digitalizuje HR agendu v oblasti ochrany zdraví a vzdělávání. Mezi uživatele jejích služeb se zařadily stovky v Česku působících firem, mezi nimi například Miele, Nestlé, Škoda Auto či Meopta.