Evoluce v čištění zubů se sonickým kartáčkem

Pravidla péče o ústní hygienu jsou nám předávána již od útlého věku. Udržení zdravého a krásného bílého úsměvu závisí na mnoha faktorech. Kromě správného čištění zubů a čištění zubů nití je potřeba vybrat si správný kartáček. Nejlepším řešením v prevenci zubního kazu a onemocnění parodontu je investice do sonického modelu. Který sonický kartáček je nejlepší? Chcete-li to zjistit, přečtěte si náš článek!

Sonický kartáček – jak vybrat?

Zásady ústní hygieny jsou vcelku jasné a široce diskutované, ale typy přístrojů a past k tomuto účelu dávají široký sortiment, ve kterém není snadné se správně rozhodnout. Věc je celkem jednoduchá, ale v množství návrhů a řešení se můžete ztratit. Základním prostředkem ústní hygieny je však zubní kartáček. Chcete-li mít zdravé zuby a krásný bílý úsměv, pravidelně si čistěte zuby a z krásného úsměvu se jistě budete těšit dlouhá léta.

Co je sonický kartáček a jak funguje?

Pokud jste již dříve používali elektrický kartáček, pravděpodobně víte, že v podstatě veškerá síla kartáčku se do hlavy přenáší z baterie. Síla je ukryta v rukojeti a v ovládacím panelu, který máte většinou pod prsty, když si čistíte zuby. To je i případ sonických modelů. Rozdíl je viditelný pouze na úrovni hlavice kartáčku.

Když je proud zapnutý, kartáček vykonává jiné pohyby než elektrický kartáček. Práce hlavy u sonických modelů je založena na rozmáchlých pohybech, které jsou považovány za bezpečnější pro dásně a účinnější při odstraňování zubního kamene. Na trhu jsou různé sonické zubní kartáčky.

Výkonový rozsah tohoto příslušenství se pohybuje v průměru od 30 000 vibrací výše. Za zmínku také stojí, že tvar samotného štětce u sonických modelů je více podlouhlý. To je velká výhoda při čištění úzkých a těsných mezizubních prostor.

Správná ústní hygiena

Při pohledu na statistiky onemocnění zubů je vidět, že náš národ je v Evropě na špici, pokud jde o onemocnění zubů a parodontu. Výsledky výzkumů a průzkumů ukazují, že průměrný dospělý Polák má přes 10 zubů postižených kazem. Nejedná se však o bezvýchodnou situaci. Stačí správná prevence onemocnění dutiny ústní a správná péče o zuby, dásně a mezizubní mezery.

Jak si správně čistit zuby – zubní pasta a zubní kartáček

Je dobře známo, že každodenní čištění zubů je základem ústní hygieny. Pouhé čištění zubů ručním kartáčkem však nestačí. Mnohem lepší volbou je sonický kartáček, který se dostane na každé, i na těžko dostupné místo. Dalším produktem, na který by se nemělo zapomínat, je zubní pasta.

Mezi mnoha různými zubními pastami existuje určitý vztah: naprostá většina z nich obsahuje fluor. Přípravky pro dospělé by měly obsahovat fluor v koncentraci do 1400 ppm. Jedná se o bezpečnou dávku pro dutinu ústní. Pasta, která dobře pění a umožňuje odstranění plaku, má leštící a abrazivní prostředky. Při výběru zubní pasty se raději nezaměřujte na ty bělící. Nadužívání těchto prostředků mírně zlepšuje vzhled zubů – mění jejich barvu, ale může poškodit sklovinu.