Čištění dlažebních kostek a chodníku

Mytí dlažebních kostek doma může být stejně účinné jako jejich čištění chemickými prostředky. Nemusíte objednávat speciální úklidovou četu. Se špinavou kostkou si poradíte sami Jak z kostky vyčistit obtížné nečistoty, jako je olej? Budete potřebovat… písek a vodu.

Staré skvrny od motorového oleje na dlažebních kostkách bude obtížné odstranit domácími prostředky. Pokud je však skvrna čerstvá, začněte jednat dříve, než se vsákne do dlažebních kostek . Rozhodně je jednodušší vyčistit impregnované dlažební kostky než ty méně kvalitní, bez impregnace. Naučte se domácí prostředky na skvrny od Chodníku a užijte si čistý, lesklý prostor na zahradě.

Jak odstranit olej z dlažebních kostek doma?

Domácí metody čištění dlažebních kostek nevyžadují žádné speciální vybavení ani větší dovednosti. Tlaková myčka může pomoci, ale obejdete se v pohodě i bez ní. Je důležité začít čistit blok, jakmile uvidíte čerstvou olejovou skvrnu. Co nejdříve ji zasypte velkým množstvím písku . Písek pohltí alespoň část nečistot a usnadní tak uvedení kostky do pořádku.

Jak čistit dlažební kostky: čisticí kapalina pro domácnost

Účinnou emulzi na mytí dlažebních kostek lze připravit ze dvou složek. Smíchejte teplou vodu s mycím prostředkem v poměru 3:1, poté důkladně vydrhněte místo, kde byl předtím písek. K tomu použijte kartáč s tuhými štětinami.

Chodník důkladně vydrhněte, poté opláchněte čistou vodou a nechte uschnout. Pokud stále vidíte stopy oleje,  opakujte celou úpravu, dokud nebudou dlažební kostky zcela čisté.

Nejdou vám odstranit olejové skvrny na Chodníku?

Pokud čištění dlažebních kostek přípravkem na nádobí nepomůže, můžete zkusit použít silnější prostředek, například silný čistič toalet. Nejprve však zkontrolujte na malém úlomku kostky, zda ji neodbarvuje. Nezapomeňte jej naředit vodou a používejte ochranné rukavice.

Takto silný mycí prostředek kostku naleptá a odstraní z ní olejové skvrny, nenechávejte ho však na jejím povrchu dlouho, abyste kostku nepoškodili.

Jak vyčistit staré olejové skvrny na dlažebních kostkách?

Pokud jsou na dlažebních kostkách staré skvrny a nečistoty, písková metoda bohužel nebude fungovat. Pokud nechcete používat silné čističe betonu, budete muset použít tlakovou myčku . Takové vybavení lze často pronajmout.