„Zarážející neschopnost.“ Ruské tanky najely v závěsu na miny, ukazuje virální video

"Zarážející neschopnost." Ruské tanky najely v závěsu na miny, ukazuje virální video; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Twitter/Osinttechnical

Záběry nejprve ukazují, jak ruský tank jel po poli plném kráterů po dopadu raket. Náhle ale narazil na minu, vybuchl a začala se z něj hrnout oblaka dýmu. Zanedlouho poté se po stejné trase za ním začal přibližovat druhý ruský tank.

Ten ve své jízdě pokračoval v bezprostřední blízkosti zničeného stroje. Jakmile kolem něj projížděl, došlo stejně tak k mohutné explozi, která vymrštila do vzduchu kusy vozidla. Tank ještě chvíli pokračoval v jízdě, než zastavil s doutnající zadní částí v nedalekém křoví.

Z dostupných informací u záběrů není jasné, zda některý z ruských vojáků přišel o život. Na základě zjištění britských médií se situace odehrála v posledních dnech u Vuhledaru v Doněcké oblasti na Ukrajině. Podle twitterového účtu s názvem OSINTtechnical, který dlouhodobě mapuje události na ukrajinské frontě, se jednalo o tanky typu T-80BVM a T-80BV.

Video se brzy rozšířilo po sociálních sítích, kde získalo již statisíce zhlédnutí. Komentující uváděli, že záběry poukazují na „naprosto zarážející neschopnost“ ruské armády. Někteří uživatelé také s nadsázkou vtipkovali, že i tohle může být jeden ze způsobů, byť ne ten nejlepší, jak vyčistit minové pole.

V malém hornickém městě Vuhledar v Doněcké oblasti probíhají v posledních týdnech intenzivní boje a v době blížícího se výročí ruské invaze se v něm odehrává boj o strategickou převahu. Dosavadní ruské útoky poblíž města ale skončily neúspěchem. Rusové tam ztratili desítky kusů obrněné techniky a zřejmě i stovky vojáků, uvedly ukrajinské úřady.


Pokračovat ve čtení