Za slova o zabíjení pacientů s covidem dostal senior podmínku a musí se omluvit

Za slova o zabíjení pacientů s covidem dostal senior podmínku a musí se omluvit; Zdroj foto: Lukáš Bíba

Hlávku okresní soud už loni v létě obžaloby zprostil, odvolací krajský soud ale rozsudek zrušil a vrátil zpět k okresnímu soudu. Soud vyměřil Hlávkovi trest 2,5 roku se stejně dlouhou zkušební lhůtou. Kromě toho ho soud odsoudil i za pomluvu kvůli vyjádřením o přednostovi interní kliniky Martinovi Matějovičovi, musí se mu veřejně omluvit.

Muž předloni natáčel video na covidovém oddělení fakultní nemocnice, kde se domáhal toho, aby lékaři ivermektin podali jeho vážně nemocné matce. Více než tříhodinový pořad s komentovaným záznamem své návštěvy v nemocnici umístil na platformu Svobodný vysílač, kam přispívá. Hlávka přípravek do nemocnice sám přinesl. Protože jednání se dopustil za nouzového stavu, hrozilo mu až osmileté vězení.

Hlávka u soudu prohlásil, že chtěl svým jednáním pouze dosáhnout uzdravení matky tím, že přesvědčí lékaře, aby jí tento přípravek podali. Dodnes je přesvědčený, že ivermektin by matce pomohl.

Muže pustili zdravotníci v době vrcholící pandemie na covidové oddělení za matkou, která byla ve velmi špatném stavu. Sám Hlávka v nahrávce připustil, že ho za ní pustili, aby se s ní rozloučil, protože umírala. Na oddělení začal tajně natáčet videa zdravotníků, své matky, která už téměř nekomunikovala, i dalších pacientů. Matka nedlouho po synově návštěvě zemřela.

Ve videu na internetu si Hlávka stěžoval na to, že ho o matčině stavu nikdo řádně neinformoval. Uvedl tam také, že nemocnice nechává umírat covidové pacienty, zejména seniory, a provádí tak „důchodovou reformu“. Přednostu kliniky podle soudu zesměšňoval a ironizoval, tvrdil o něm, že je „politicky zaháčkovaný, protože byl odměněn hejtmanem“.


Pokračovat ve čtení