Ve středu přijdou do Česka sněhové bouře. Ojediněle napadne až 15 centimetrů

Ve středu přijdou do Česka sněhové bouře. Ojediněle napadne až 15 centimetrů; Zdroj foto: Jakub Plíhal

„Sněžit začne od jihu v noci na středu, ve středu ráno bude sněžit téměř na celém území. Poté začne sněžení od jihovýchodu pozvolna ustávat, na jihovýchodě a východě přestane sněžit během dopoledne. V Čechách začne sněžení slábnout po poledni a ustávat během večera,“ uvedli meteorologové. 

Nejvíce sněhu, ojediněle kolem 15 centimetrů za 12 hodin, by mělo napadnout v částech Středočeského a Jihočeského kraje a Vysočiny. Naopak na severu a severozápadě Čech a jihovýchodě území napadne většinou do pěti centimetrů. „Ráno může během hodiny napadnout místy kolem dvou centimetrů těžkého a mokrého sněhu. Sníh může působit komplikace v dopravě, energetice a může také lámat větve stromů,“ uvedli.

Výstraha platí pro většinu území od půlnoci do středečních 15:00, pro části středních a jižních Čech s vysokým stupněm nebezpečí. „Očekává se sněhová kalamitní situace, velké komplikace v dopravě, energetice a průmyslu, zásobování a podobně,“ upozornili meteorologové.

Doporučují nevyjíždět autem, pokud to není nutné. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Řidiči by také měli myslet na dostatečnou rezervu paliva v nádrži a nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla.


Pokračovat ve čtení