Úředníci Hradu dostali před Zemanovým odchodem rekordní odměny, Mynář 895 tisíc

Úředníci Hradu dostali před Zemanovým odchodem rekordní odměny, Mynář 895 tisíc; Zdroj foto: Lukáš Bíba

Podle tabulky se loni čisté platy většiny vedoucích zaměstnanců prezidentské kanceláře řádově o tisíce až desítky tisíc korun snížily, zvýšily se ale výrazně mimořádné odměny. Výjimkou je Mynář a jeho zástupce Petr Mužák, kteří dostali více peněz i na platu.

Mynářovi se plat zvýšil za rok celkem asi o 86 tisíc korun, odměny měl vyšší přibližně o 400 tisíc korun, vyplývá z informací, které zveřejnila Kancelář prezidenta republiky. Od roku 2016 takto vysokou odměnu kancléř neobdržel.

Vyšší odměny loni získali i další vedoucí pracovníci hradní kanceláře, a to buď téměř 303 tisíc korun, nebo 310 tisíc korun, v případě Mužáka a ředitele administrativní sekce Jana Nováka 413 tisíc korun. Od roku 2016 tak vysoké odměny hradní úředníci nedostali, jejich výše se v posledních šesti letech pohybovala maximálně kolem 220 tisíc korun.

Výjimkou byl Novák, který vedl kromě administrativní sekce také bezpečnostní odbor a který měl zpravidla vyšší odměny než ostatní úředníci podřízení Mynářovi.

Například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si loni na Hradě vydělal čistého 1,059 milionu korun, ředitel Zemanova sekretariátu Jaroslav Hlinovský 1,14 milionu nebo ředitel legislativního odboru Václav Pelikán 1,22 milionu korun.


Pokračovat ve čtení