Syrový obraz války. Bomby přerušily rozhovor s vojákem, zraněný muž přišel o ruku

Syrový obraz války. Bomby přerušily rozhovor s vojákem, zraněný muž přišel o ruku; Zdroj foto: Rádio Svobodná Evropa

Ukrajinští vojáci se s kameramanem a reportérem po začátku bombardování utíkali schovat do krytu. Po útoku se vydali do sousedství pomoct obyvatelům. V jednom z domů nalezli muže, který přišel o ruku a měl vážně poraněnou nohu. „Seděli jsme doma a já se dívám, že soused je v garáži. Měl tam kamna. Běžel jsem k němu a v tom přišel druhý výbuch,“ popisoval vážně zraněný muž, když se mu vojáci snažili zastavit krvácení.

Zraněný muž odmítal odjet bez své matky. Vojáci ji nakonec vzali s sebou. Vojáci šli také hledat i souseda do hořícího domu, nikoho ale už nenašli. O zdravotním stavu zraněného reportér sdělil pouze to, že je neznámý.

O východoukrajinské město Bachmut se už několik měsíců vedou tvrdé boje a za cenu obrovských ztrát ho pomalu pod kontrolu dostávají okupanti z Ruska. „Ruští vojáci ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je ‚objektivně těžká‘,“ řekl televizi Nastojaščeje vremja velitel jedné z ukrajinských jednotek bránící toto město v Donbasu, Denys Jaroslavskyj. 

„Nepřítel částečně obsadil město: průmyslovou zónu a čtvrť obytných domů až po řeku. Skutečně se mu daří prorážet na nevelkých úsecích fronty a přibližovat se k našim pozicím. Město je nyní ustavičně a systematicky ostřelováno z minometů,“ dodal pro televizi Jaroslavskyj.


Pokračovat ve čtení