Startuje Spotlight. Rozhovory Světlany Witowské a Lindy Bartošové, které rezonují

Startuje Spotlight. Rozhovory Světlany Witowské a Lindy Bartošové, které rezonují; Zdroj foto: Aktuálně.cz

Startu projektu předcházela lednová pilotní fáze zaměřená na prezidentské volby. Linda Bartošová se ptala kandidátů a expertů, hned v prvním rozhovoru vyzpovídala později zvoleného Petra Pavla. Interview diváky zaujala, vysoká sledovanost předčila očekávání vydavatelství. Přestože se kvůli stavbě nového studia natáčelo v terénu, nebo v provizorních prostorech.

Od února tým doplňují moderátorka Světlana Witowská, která stejně jako Bartošová přišla z České televize, a dramaturgyně Eliška Dokulilová ze serveru Seznam Zprávy. „Značka Aktuálně.cz pro mě vždy byla zárukou vysoce kvalitní novinařiny a těším se, že tomu budeme moci se Spotlightem přispět. Věřím, že se nám Světlanou a Lindou podaří přilákat nové diváky i čtenáře a ukázat jim, že stojí za to se zajímat o svět i dění kolem nás,“ láká dramaturgyně projektu.

Spotlight chce denně přinášet rozhovory s osobnostmi veřejné scény i odborníky. Nabídne hosty z oblasti politiky, ekonomiky, kultury i lifestylu. Cílem je posunout videopublicistiku vydavatelství Economia na novou úroveň poté, co firma koncem roku 2022 rozvázala spolupráci s internetovou televizí DVTV. Rozhovory mají také oslovit mladé diváky, jimž bude přizpůsoben výběr témat.

Od Witowské, která od roku 1996 s přestávkami pracovala v České televizi, moderovala debatu před prezidentskými volbami v roce 2018 a na Twitteru ji sleduje přes 86 tisíc lidí, si vydavatelství slibuje oslovení co nejširší divácké skupiny. „Nový projekt, skvělí novináři z Aktuálně.cz a Linda. Tomu nešlo odolat,“ říká moderátorka ke své nové práci.

V pořadu doplní Bartošovou, která v České televizi mezi roky 2020 a 2021 uváděla hlavní zpravodajskou relaci Události a také Události, komentáře. Kromě toho vydala knihu Novinářky a vytvořila sérii podcastů Krása pro Český rozhlas. „Formát projektu, úzká spolupráce se Světlanou a značka Aktuálně.cz, lepší kombinaci jsem si nemohla přát. Těším se na otevírání nových témat, na prostor pro Spotlight i pro ty, kteří ho v médiích tolik nedostávají,“ říká Bartošová.

Spolupráci vítá i Jan Nevyhoštěný, šéfredaktor online deníku Aktuálně.cz. „Mám velkou radost, že můžu v týmu přivítat ty nejlepší profesionálky, které mají obrovské zkušenosti s vedením mnohdy ostrých rozhovorů a debat. Jejich novinářský zápal nám pomůže posunout video zpravodajství k novým tématům i divákům,“ prohlašuje.

Tým Spotlightu vedený Martinem Krepindlem úzce spolupracuje s celým Aktuálně.cz. Šéfdramaturgem se stal Pavel Švec, který je zároveň vedoucím domácí rubriky a zajišťuje propojení zpracovávaných témat. „Dvojice skvělých moderátorek nám umožní zaměřit pozornost Spotlightu na mix inspirativních osobností, ožehavé společenské fenomény i na lidi, kterým se pozornosti v mediálním světě nedostává, byť si ho zaslouží,“ popisuje Švec.

„Mám radost, že se nám podařilo poskládat tým plný novinářek. Věřím, že budoucnost je rodu ženského a že se i díky tomu odlišíme od konkurence. Víme, že je podobných formátů mnoho a je pro nás výzva to dělat trochu jinak,“ říká k novému pořadu Krepindl.


Pokračovat ve čtení