Smrt ženy a tříletého syna v Krkonoších policie vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu

Smrt ženy a tříletého syna v Krkonoších policie vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu; Zdroj foto: ČTK

Po ženě a dítěti z okresu Praha-západ od soboty v terénu v okolí Pece pod Sněžkou pátraly desítky policistů, hasičů a horských záchranářů. Pátrací týmy je našly v pondělí po poledni v lese v oblasti Růžové hory.

Na místě nálezu obou těl pracovali kriminalisté podle mluvčí do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce a zjišťovali okolnosti jejich úmrtí. „Ohledáním nalezených těl zjistili, že se jedná o násilná úmrtí. Jde o podezření z vraždy a sebevraždy,“ uvedla. Dvojici podle ní našli pátrači při postupu v rojnici v lese mimo cestu. 

Pokud další vyšetřování potvrdí, že vraždu dítěte spáchala žena, policie případ odloží, protože nelze stíhat osobu zemřelou.

Policie po ženě a jejím synovi pátrala od pátku 30. prosince, kdy jejich pohřešování oznámil partner ženy a otec chlapce na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů.

V Peci pod Sněžkou se ubytovala i se synem v neděli 25. prosince a pobyt měla do 30. prosince. V pátek vpodvečer se majitelka penzionu obrátila na policii. S ženou se spojit nemohla, pokoj v penzionu byl zamčený a před penzionem zůstalo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Asi 120 pátrajících v pondělí tvořili členové horské služby včetně 20 horských záchranářů z Polska. Při pátrání se zaměřili na trasu od mezistanice lanovky na Sněžku na Růžové hoře směrem k Portášovým Boudám nad Velkou Úpou.

Po obou stranách cesty postupovali v rojnici čítající asi 100 lidí a zabírající pruh o šířce zhruba půl kilometru. „Obě osoby byly záchranáři nalezeny v rámci tohoto postupu bez známek života,“ uvedl mluvčí horské služby Marek Fryš.

Dodal, že za všechny tři dny se do pátrání zapojilo přes 200 záchranářů horské služby. „Najezdili stovky kilometrů technikou a desítky kilometrů prochodili pěšky. Psovodi se svými čtyřnohými kolegy prokázali vysokou míru kvality výcviku a fyzické zdatnosti,“ uvedl Fryš.


Pokračovat ve čtení