Rozhoduje Zeman, Čína nebo Putin? ptala se lékařka. Hrad s trestním oznámením neuspěl

Rozhoduje Zeman, Čína nebo Putin? ptala se lékařka. Hrad s trestním oznámením neuspěl; Zdroj foto: ČTK

„Kriminalisté případ prověřili a došli k závěru, že ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu. Věc tedy odložili,“ uvedl pro server Seznam Zprávy policejní mluvčí Jan Daněk. 

Policie se zabývala slovy, která lékařka pronesla zejména na adresu hradního kancléře Vratislava Mynáře loni v březnu v pořadu České televize Máte slovo. „Strašlivé je to, v jaké absolutní závislosti je pan prezident Zeman na svém okolí. Mynář si ho vodí a teprve minulý rok, kdy byl pan prezident nemocný, jsme viděli, že i když lékaři řekli, že není schopný pracovní činnosti, tak jeho úřad dál fungoval. Nevíme, jestli rozhoduje Zeman, čínská ambasáda, nebo Putin,“ citoval server Stehlíkovou.

Lékařka serveru již dříve řekla, že loni 21. září byla kvůli oznámení Hradu na policii, kde vyjádřila svůj postoj a stojí si za ním. Advokát Artur Ostrý, který Stehlíkovou zastupuje, nechtěl nyní rozhodnutí vyšetřovatelů blíže komentovat, protože nemá usnesení policie o odložení případu k dispozici. Hrad podá stížnost.

„Proti předmětnému usnesení policejního orgánu o odložení věci bude podána stížnost dozorujícímu státnímu zástupci, jelikož závěry v usnesení učiněné jsou nesprávné,“ napsal serveru advokát Tomáš Rousek z advokátní kanceláře Marka Nespaly.

Hrad vede se Stehlíkovou ještě jeden spor, soud začal loni v září řešit Zemanovu žalobu kvůli jejím výrokům o jeho zdraví. Stehlíková se na svém blogu i v médiích mimo jiné zmínila, že u prezidenta došlo k metabolickému rozvratu kvůli alkoholické jaterní cirhóze. Lékařka u soudu uvedla, že za jejími žalovanými výroky o Zemanově zdraví stál dobrý úmysl – záchrana prezidentova života. Zeman po Stehlíkové žádá omluvu a milion korun na Fond ohrožených dětí. Jednání u soudu bude pokračovat na konci února.

Video: Mlčet o Zemanovi by byl zločin, nebýt mého alarmu, bylo by pozdě, říká Stehlíková (11. 10. 2021)


Pokračovat ve čtení