Přelom roku bude provázet jarní počasí, v Čechách meteorologové očekávají 15 stupňů

Přelom roku bude provázet jarní počasí, v Čechách meteorologové očekávají 15 stupňů; Zdroj foto: Shutterstock

„V sobotu zesílí teplejší jihozápadní proudění, proto budou teploty zejména v Čechách stoupat nezvykle vysoko,“ uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Připomněli, že to bude druhý takto teplý poslední den roku po sobě. Loni na silvestra dosáhla v Česku teplota ojediněle také 15 stupňů Celsia a padla řada teplotních rekordů.

Ve čtvrtek čekají meteorologové oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku místy mlhy, někde i mrznoucí. Mohou se objevit přeháňky nebo déšť, nad tisíc metrů nad mořem může sněžit. Teploty se budou přes den pohybovat od sedmi do 11 stupňů, na Moravě a na horách kolem čtyř stupňů.

V pátek zůstane obloha většinou zatažená, bude občas pršet, na horách se objeví srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty se udrží nad nulou, přes den budou od šesti do deseti stupňů, na Moravě do pěti stupňů Celsia.

V sobotu 31. prosince očekávají meteorologové zataženo až oblačno, na Moravě místy mlhy. Zejména na hory znovu dorazí přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty budou čtyři až osm stupňů. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů, na Moravě na sedm až 11 stupňů.

Podobné teploty budou i v neděli, první den roku 2023, ale bude méně oblačnosti i srážek. Začátek příštího týdne budou ještě teploty překračovat deset stupňů Celsia. Postupně se sice mírně ochladí, mrazivé počasí ale nedorazí, a to ani v noci.


Pokračovat ve čtení