Jsme v naprosté defenzivě. Ruský generál vyzval k „útokům, které nikdo nečeká“

Jsme v naprosté defenzivě. Ruský generál vyzval k "útokům, které nikdo nečeká"; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Rossija 1

Bývalý generál poté podotkl, že další intenzivní útoky jsou zapotřebí zejména v místech, kde je nikdo nečeká. Zda tím myslel určité části Ukrajiny či naopak země Evropy nebo Spojených států, již nedodal. Novinář BBC Francis Scarr, který ruské zpravodajství dlouhodobě sleduje a na Guruljovo vystoupení upozornil na Twitteru, podotkl, že i s ohledem na jeho předchozí slova měl pravděpodobně na mysli státy Západu.

Guruljov také ve středečním vydání známého diskuzního pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem zdůraznil, že Rusko za dodávkami západních zbraní zaostává, a upozornil na to, že s podporou Ukrajiny Západ jen tak neskoncuje. „V tomto ohledu bohužel hrajeme na honěnou,“ podotkl Guruljov, který v minulosti působil jako zástupce velitele jižního vojenského okruhu Ruska.

„Začalo to přilbami a neprůstřelnými vestami. Pak to byly střelné zbraně, munice a houfnice. Dále raketomety HIMARS a nyní systémy Patriot. Další budou tanky Abrams a Leopard. Na tom nezáleží. Toto všechno tam dorazí,“ apeloval Guruljov a vyzval ruskou armádu, aby dokončila bombardování ukrajinské energetické infrastruktury.

„Musíme ji dobombardovat, abychom se s tímto problémem už nemuseli potýkat. Spolu s železnicí a ostatním,“ prohlásil generál, zatímco ostatní hosté včetně populárního moderátora jen beze slov přihlíželi. Invazi na Ukrajinu pak mimo jiné označil za „válku o přežití civilizace a celého ruského národa“.

Ve stejném pořadu se před pár týdny rozohnil i samotný moderátor Solovjov, který ve svém plamenném monologu vyhrožoval použitím jaderných zbraní a osočoval hosty, že pohrdají ruskou ústavou. Ti mu ale neúnavně oponovali a jeho názory označovali za odtržené od reality.

Video: Silná káva i pro prokremelské jestřáby. Moderátora zpražili kvůli jaderné hrozbě (23. 11. 2022)


Pokračovat ve čtení