Influencera zatkli po sporu s Gretou. Čelí obvinění z vykořisťování žen

Influencera zatkli po sporu s Gretou. Čelí obvinění z vykořisťování žen; Zdroj foto: Reuters

Stalo se tak poté, co kontroverzní britsko-americký influencer proslulý nevybíravým chováním k ženám zveřejnil video kritické vůči klimatické aktivistce Gretě Thunbergové, na němž se objevila krabice od pizzy s nápisem v rumunštině, informovala dnes agentura APA. Rumunský soud později oznámil, že vyhověl žádosti policie o uvalení třicetidenní vazby na Tatea.

Na videu se Tate v červeném boxerském plášti a s doutníkem v ruce obořil na Thunbergovou, která se předtím pohoršovala nad Tateovým vychloubáním na Twitteru. Tate se na snímku obrátil přímo na klimatickou aktivistku, aby se jí pochlubil svými na benzin náročnými auty.

„Dobrý den, Greto Thunbergová. Mám 33 aut. Moje Bugatti má w16 8.0L quad turbo. Moje DVĚ Ferrari 812 Competizione mají 6,5l v12. To je jen začátek. Prosím, dejte mi svou e-mailovou adresu, abych vám mohl poslat kompletní seznam své sbírky aut a jejich obrovských emisí,“ napsal Tate v úterý na twitteru pod fotografií, na níž tankuje svůj vůz.

Klimatická aktivistka reagovala pomocí známého klišé, podle nějž si někteří muži pořizováním drahých aut kompenzují malý pohlavní orgán. „Ano, prosím, poučte mě. Napište mi na smalldickenergy@getalife.com (energiemaléhopenisu@udělejněcosesvýmživotem.com),“ napsala Thunbergová na Twitteru.

Tate dostal zákaz publikovat na mnoha sociálních sítích za své misogynní komentáře a nenávistné příspěvky. Týkalo se to i Twitteru, po nástupu Elona Muska do čela této sociální sítě byl ale zákaz podobně jako v případě řady dalších kontroverzních osobností zrušen.

Tate byl zatčen spolu se svým bratrem Tristanem, uvedla podle agentury Reuters rumunská prokuratura. Policisté provedli také razii v jejich bytě v Bukurešti. Oba bratři jsou vyšetřováni od dubna spolu se dvěma dalšími podezřelými. Čelí obvinění z vytvoření zločinecké skupiny s cílem „najímat, ubytovávat a vykořisťovat ženy tím, že je nutili vytvářet pornografický obsah určený pro specializované zpoplatněné webové stránky“. Podle prokuratury tímto způsobem zneužili šest žen.

Čtveřice podezřelých podle vyšetřovatelů nutila ženy k prostituci také ve Spojených státech a Británii.

Tate a jeho bratr Tristan zatím ve vazbě stráví 30 dní, rozhodl soud v Bukurešti po pěti hodinách výslechů a třech hodinách jednání, informovala rumunská média s odvoláním na úřady. Při slyšení oba bratři trvali na svém právu mlčet, řekl jejich právník BBC. Policejní mluvčí již dříve uvedl, že budou drženi v „detenčním centru“.

Šestatřicetiletý Tate se k obviněním zatím přímo nevyjádřil. Po zadržení však byl na jeho twitterovém účtu zveřejněn příspěvek, který odkazoval na film Matrix z roku 1999. „Matrix poslal své agenty,“ stálo v příspěvku. Účet také retweetoval internetové memy z filmu, které zveřejnil majitel Musk.


Pokračovat ve čtení