Česko čeká teplotní inverze. V druhé polovině týdne bude až dvanáct stupňů Celsia

Česko čeká teplotní inverze. V druhé polovině týdne bude až dvanáct stupňů Celsia; Zdroj foto: Libor Čihák ml., Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Pondělí bude mlhavé a oblačné, odpoledne se ale obloha částečně protrhá. Nejvyšší teploty vystoupají na šest až deset stupňů Celsia, na horách bude kolem jednoho stupně. Oblačné počasí s mlhami a ojedinělým mrholením se objeví také v úterý. Odpoledne ale bude jasno až polojasno. V noci mohou teploty místy klesat k minus dvěma stupňům, přes den předpovídají meteorologové teploty mezi třemi a sedmi stupni Celsia, při déletrvající malé oblačnosti vystoupají až na deset stupňů.

Obdobný ráz počasí s mlhami, které se postupně promění v polojasnou oblohu, přetrvá i v polovině týdne. Na horách bude polojasno až jasno, noční teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu, při vyjasnění ale klesnou až na minus pět stupňů. Přes den se teploty vyšplhají na dva až šest stupňů, místy bude až deset stupňů.

„Počasí se více změní ve druhé polovině týdne, kdy budou přes naše území přecházet jednotlivé frontální systémy od západu až severozápadu. Celkově přibude mraků a na většině území bude občas pršet, na horách i sněžit,“ informovali meteorologové. Oteplí se hlavně v noci. Teploty se budou pohybovat mezi dvěma až sedmi stupni, přes den vystoupají až na 12 stupňů. Od soboty bude pokračovat zamračené počasí s deštěm, na horách by postupně mělo začít sněžit.


Pokračovat ve čtení